Από την 18η στη 4η θέση ο Mick Schumacher
Η σεζόν του Mick Schumacher στην Formula 2 μέχρι στιγμής έχει χαρακτηριστεί από τα πολλά σκαμπανεβάσματα που έχει και αυτό φάνηκε κατά κύριο λόγο στην Αυστρία.
Στον αγώνα του Σαββάτου ο νεαρός Γερμανός δεν βρέθηκε καν στο grid λόγω ενός προβλήματος που τον απέτρεπε από το να βάλει ταχύτητα.
Αλλά στον αγώνα της Κυριακής, o Schumacher έκανε ίσως την καλύτερη του εμφάνιση στην Formula 2 εκκινώντας από την 18η και τερματίζοντας στην 4η μέσα σε 28 γύρους.
![Mick Schumacher](https://1.bp.blogspot.com/--oFrNSmpo3M/XR9NTwUm0BI/AAAAAAAAjA8/z9LAfLpRy_MAq7oR3mi0eQW8i_34pJDigCLcBGAs/s1600/IMG_20190705_161520.jpg)
Ακόμα στα πλαίσια του Γερμανικού GP στις 26-27 Ιουλίου ο Mick θα οδηγήσει ίσως το πιο επιτυχημένο μονοθέσιο της Ferrari, την F2004.
Με εκείνο το μονοθέσιο ο πατέρας του κέρδισε τον έβδομο παγκόσμιο τίτλο του στην καριέρα του.
Η Γερμανική πίστα του Hockenheim πάντα ευνοούσε τους Schumacher καθώς ο Michael Schumacher έχει κερδίσει τέσσερις φορές εκεί ενώ ο Mick πέρυσι σε αυτήν την πίστα σφράγισε τον τίτλο του πρωταθλητή στην Ευρωπαϊκή F3.
Για περισσότερα νέα πατήστε εδώ. Ενώ μπορείτε να μας ακολουθήσετε και στο κανάλι μας στο youtube.